"עד עכשיו הייתי כל החיים במסגרת. קמתי בבוקר, היה לי סדר יום. אחר הצהריים יכולתי לנוח, לצאת להליכה, לפגוש חברים, לצפות בסדרה שאני אוהב, אבל אלו לא היו הדברים היחידים או העיקריים שעשיתי. עכשיו, כשבית הספר והצבא נגמרו, שואלים אותי מה אני עושה ואני לא יודע מה לומר. מה אפשר להגיד? שאני לא יודע מה אני רוצה לעשות? אם אני מסוגל ללמוד בכלל? שאני חושש להתחיל לעבוד כי אולי לא אצליח?"

 

פרויקט 21+ הוקם עבור מבוגרים צעירים (עד גיל 35) החווים את עצמם או מאובחנים כבעלי צרכים מיוחדים. מטרת התכנית היא לספק ליווי להשתלבות בחיים הבוגרים ביציאה לעצמאות, המלוות לעתים קרובות בתחושות בדידות וחוסר שייכות, תוך הקניית מיומנויות וביסוס השייכות לקהילה. הקבוצות מיועדות לצעירים המעוניינים במסגרת שבה יוכלו להתבטא ולהשתלב, וכל משתתפיהן משולבים בקהילה ויכולים להתנהל ללא מלווה.

 

 

הקושי להתקדם ללא מסגרת

 

בגיל 21, רובנו מסיימים את המסגרות המחייבות הרשמיות, ובהן בית הספר והשירות הצבאי/לאומי. החלל הנוצר ללא מסגרת מביא רבים להרגיש אי-נוחות, חוסר אונים ולשקוע בתפקוד ירוד. בעידן הנוכחי, העולם נותר נגיש בלחיצת כפתור, כך שניתן לתפקד חברתית ומקצועית מהבית, מבעד למסכים, תוך הסתגרות. מצב שכזה כרוך בתלות בתמיכת מבוגרים אחרים, לרוב ההורים, ומשמר חוסר יכולת להתנהל באופן עצמאי והימנעות מדרישות החברה מאדם בוגר.

 

במקרים אחרים, גיל 21 מסמן את תום המסגרות המלוות ילדים ומתבגרים בעלי צרכים מיוחדים. גיל זה אינו מייצג את תום תקופת ההתפתחות והצמיחה, ודאי בימינו כשההתבגרות "נמתחת" עד קצה העשור השלישי, ורבים ממשיכים להיתמך ולקבל ליווי והחזקה כשהם מבוגרים צעירים. עבור בעלי צרכים מיוחדים, ההשתלבות בחברה הבוגרת כאדם עצמאי, נפרד, חברתי ומתפקד בהחלט דורשת ליווי מותאם ומתמשך.

 

רבים זקוקים למסגרת תומכת ומלווה שתוביל ותסייע להשתלבות עצמאית כמבוגר בחברה. פרויקט 21+ מספק מסגרת חברתית מקצועית לכל מי שרוצה לצמוח ולהמשיך לגדול לחיים בוגרים עצמאיים. ההשתתפות בתכנית מסייעת במניעת תהליכים של צמצום והסתגרות ועשויה להפחית את חווית הבדידות.

 

 

 

תכנית הפעילות

 

התכנית מציעה מסגרת סמסטריאלית המתמקדת בהתמודדות עם חיים בוגרים ויציאה לעצמאות. התכנית מתקיימת במרכז קהילתי, דבר המשקף את המטרה המרכזית – שילוב בקהילה ובניית קהילה אישית מותאמת.

 

מפגשי התוכנית מתמקדים בשלושה תחומים:

  1. כישורי חיים: ארגון וניהול שגרת חיים, שיפור יכולת ביצוע ולקיחת אחריות על מטלות יומיומיות חיוניות, מעורבות משפחתית וקהילתית
  2. הבעה עצמית דרך אומנויות שונות
  3. פיתוח יכולות מילוליות וביטוי בקבוצות שיח.

 

במסגרת הפרויקט תעשה עבודה משותפת על נושאים מרכזיים כמו מקום מגורים, התנהלות שוטפת בחיי היומיום, תעסוקה, פנאי וחברה, ביטחון עצמי, מעורבת בקהילה ועוד. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצה המציעה ליווי, הכוונה וסיוע בנושאים אלה. 

 

 

שלח/י

שדה חובה

תודה על פניתכם!

אנו ניצור עמכם קשר בהקדם

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

האתר  עוצב ונבנה ע"י | קודנט - בנייה ועיצוב אתרים לעסקים

מפת האתר

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך טופס ונחזור אליכם במייל או בכל אחד ערוצי התקשורת שלנו בטלפון ובאינטרנט.

פרויקט טובומה

כתובת: תל אביב 

טלפון: 058-7262357