+שאלות ותשובות- 21 

למי מתאימה התכנית?

 

התכנית מתאימה למבוגרים צעירים (גילאי 21 עד 35) החווים את עצמם או מאובחנים כבעלי צרכים מיוחדים וזקוקים למסגרת מלווה בתהליך היציאה לעצמאות. בין היתר, ישתלבו בתכנית בעלי דפוסי אישיות המפריעים בתפקוד החברתי ובהשתלבות במסגרות, הפרעה בכישורים חברתיים (SCD), הפרעה מהספקטרום האוטיסטי (ASD), מוגבלות שכלית התפתחותית, לקות למידה נרחבת, פגיעה נפשית או צרכים מיוחדים אחרים. בעוד בחלק מהמקרים מדובר במי שאובחנו וסיימו מסגרות חינוך מותאמות, אצל אחרים מדובר בקושי שלא קבל מענה עד כה אך מקשה מאוד על כניסה לחיים הבוגרים. המסגרת מכילה ומשלבת בין בעלי צרכי מיוחדים שונים באופן המאפשר להיתרם זה מזה. התכנית מיועדת למשתתפים המשולבים בקהילה ויכולים להתנהל ללא מלווה.

 

האם יש דרישה לזכאות לסל שיקום?

אין דרישה לזכאות סל שיקום.

 

האם התכנית כוללת טיפול אישי?

התכנית קבוצתית ואינה כוללת טיפול אישי. במידת הצורך נהיה בקשר עם מטפלים אישיים, או נשקול שילוב של חונכות אישית (בתשלום נוסף) לליווי לאורך התכנית כולה.

  

איפה הפרויקט פועל?

הפרויקט פועל בתל אביב, במרכז הקהילתי רמת ישראל ביצרון, רחוב האספרגוס 5. בעתיד נשמח לפעול בערים נוספות. המשתתפים יוזמנו להשתתף בחלק מפעילויות המתנ"ס בליווי מלווה או רכז הפרויקט.

 

מתי מתחילים?

יוצאים לדרך בפברואר 2019. השנה כוללת שני סמסטרים מלאים (13 שבועות) וסמסטר קיץ (7 שבועות) (10.2-15.5, 2.6-18.7). התכנית מתקיימת בימי שלישי וחמישי בבוקר במסלול דו-יומי וכוללת פעילויות נוספות. 

 

האם ניתן לקבל סיוע כספי להשתתפות בפרויקט?

פרויקט טובומה הוא פרויקט עצמאי המבוסס על תשלום הגון והוגן לכל העוסקים במלאכה ואינו מבוסס על מערך התנדבותי. העלות הסמסטריאלית למשתתף מייצגת מחיר של כ-50 ש"ח לשעת פעילות. נכון להיום התוכנית לא מציעה מלגות. בעתיד, אנחנו מקווים לרתום בעזרת המשתתפים, ההורים והמשפחות את גורמי הרווחה לסייע בסבסוד הפעילות.

 

האם ניתן להתנדב בפרויקט?

אם את/ה מעוניין/ת להתנדב בפרויקט כחלק מתרומה לקהילה, נשמח להיות איתך בקשר. עם זאת חשוב לנו להדגיש כי מתן מענה לאוכלוסייה מוחלשת מבוסס לא פעם על החלשה של הגורמים המקצועיים הנותנים מענה, המתבקשים לעבוד בהתנדבות או בשכר זעום. אף אחד מהגורמים המקצועיים בפרויקט אינו עובד בהתנדבות.

שלח/י

שדה חובה

תודה על פניתכם!

אנו ניצור עמכם קשר בהקדם

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

האתר  עוצב ונבנה ע"י | קודנט - בנייה ועיצוב אתרים לעסקים

מפת האתר

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך טופס ונחזור אליכם במייל או בכל אחד ערוצי התקשורת שלנו בטלפון ובאינטרנט.

פרויקט טובומה

כתובת: תל אביב 

טלפון: 058-7262357