ניהול כעסים

 

"העובד הזה שוב עשה טעות. שוב יצאתי מטומטמת מול כל המשרד. תוך שניות אני כבר מרגישה מתח ולחץ, וברגע שאני רואה אותו – אני מאבדת את זה. אני מרגישה שאני מתפוצצת מעצבים, כמה פעמים כבר עברנו על זה?! לפתע יוצאת ממני צעקה כזו ששומעים בכל הקומה. 'שכולם ישמעו', אני חושבת לעצמי. ואז – העיניים של כולם מגיחות מדלתות המשרדים ומתמקדות בי, משדרות פחד וביקורת, כאילו אני משוגעת. אני צועקת עליו שוב, לא מצליחה לעצור את הכעס. אני יודעת שמשהו לא טוב קורה פה, אבל איך עוצרים את זה?"

 

קושי בניהול הכעסים עשוי להיות מצב מבלבל. מצד אחד, מדובר במצב שבו אנו מביעים כוח ועוצמה, ודורשים מסביבתנו, מקרובינו או מהכפופים לנו כבוד ומשמעת. אך מצד שני, קשה להתעלם מתחושת חוסר השליטה, מהחשש ומהנסיגה של אחרים מאתנו, ומכך שבעצם אולי התגלינו בחולשתנו מול כולם. לעתים, הכעס עלול לנהל אותנו ולהשפיע לרעה על בריאותנו, מערכות היחסים שלנו ותפקודנו בעבודה או בבית. התפרצויות הכעס יכולות אף לעורר אשמה, בושה וחרטה, הפוגעות בתורן בהערכה העצמית.

 

אדם הסובל מקושי בניהול הכעסים יחווה סימנים פיזיולוגיים הקשורים לכעס, כמו דופק מואץ ועלייה בלחץ הדם, באופן לא נשלט, שעלול להקשות לקבל החלטות ולהפעיל שיקול דעת. במצבים כאלה, הההתנהגות עלולה להיעשות תוקפנית ופוגענית, וישנו קושי ממשי להפגין שליטה עצמית ואיפוק. במצבים כאלה, האדם עשוי להרגיש כי הוא היחיד שחווה זעם שכזה ואינו מצליח לשלוט בו. בנוסף להתרחקות האפשרית של אחרים, הוא נותר בודד ונטול סביבה תומכת.

 

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לסדנת הכשרה קוגניטיבית-התנהגותית המתמקדת בניהול כעסים, או לקבוצת עבודה המתמקדת בהטמעת השינוי שבו אתם מעוניינים.

 

 

סדנת הכשרה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי - ניהול כעסים

 

סדנת ההכשרה, בת שישה מפגשים, נפרשת על פני חודש וחצי ומעניקה ידע, כלים ומיומנויות בניהול כעסים. המשתתפים ילמדו לזהות טריגרים לכעס, ובהמשך יוכלו לעצב נקודת מבט חדשה המאפשרת תגובה שאינה קיצונית. בנוסף, הסדנה תקנה כלים להרגע עצמית שיוכלו לסייע במצבים שבהם נדרשת שליטה עצמית וחשיבה שונה על המצב. על מנת לבצע אימון ראשוני על המיומנויות שנרכשו, הסדנה תכלול הדגמות של מצבים מעוררי כעס. 

 

ההשתתפות בסדנה יוצאת הזדמנות לחברי הקבוצה לפגוש אנשים עם אתגרים דומים ולשמוע את חוויות ההצלחה והכישלון שלהם בהתמודדות עם כעס. שיתוף החברים בקשיים הפרטיים אינו מוגדר חובה, וגם בהקשבה לאחר ללא שיתוף, יוכלו החברים לזהות קשיים שעמם הם מתמודדים בעצמם.

 

 

 

 

קבוצת ליווי מקצועית בניהול כעסים

 

בעוד סדנת ההכשרה מתמקדת בהקניית מיומנויות, קבוצת הליווי מתמקדת באימון, יישום ותמיכה מתמשכת בשינוי לשם הטמעתו. לפיכך, מטרת הקבוצה לאפשר תהליך של יישום הידע והמיומנויות עד להפיכתם לתגובות טבעיות במצבי מתח, לחץ וכעס. הסדנה עוצבה מתוך הבנה כי המעבר לעמדה חדשה, שבו הכעס אינו מנהל יותר את ההתנהגות, הוא ממושך וכולל גם נסיגות. הליווי הקבוצתי לשינוי מתבסס על שפה משותפת שנרכשה, ומתמקד בשינוי דפוסי החשיבה וההתנהגויות בהתמודדות עם כעס.

 

הקבוצות מתקיימות בכמה ערים בארץ, מונחות על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, ומלוות על ידי תומכים טלפונים. הקבוצה נפתחת למשתתפים חדשים שלוש פעמים בשנה.

 

יש לכם שאלות נוספות על תכניות הפרויקט להתמודדות עם ניהול כעסים? תוכלו למצוא מידע נוסף כאן.

 

 

 

שלח/י

שדה חובה

תודה על פניתכם!

אנו ניצור עמכם קשר בהקדם

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

האתר  עוצב ונבנה ע"י | קודנט - בנייה ועיצוב אתרים לעסקים

מפת האתר

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך טופס ונחזור אליכם במייל או בכל אחד ערוצי התקשורת שלנו בטלפון ובאינטרנט.

פרויקט טובומה

כתובת: תל אביב 

טלפון: 058-7262357