ימי קורונה

 

מתחילת שנת 2020 אנו מתמודדים עם נגיף אלים המחולל מגפה ברחבי העולם. על מנת לצמצם את התפשטותו, נבנו הנחיות קפדניות המערערות את שגרת יומינו. האיום הבריאותי הראשוני הוביל לטלטה תעסוקתית, כלכלית וחברתית אצל רבים. אם בתחילת מעטם נדרשו להכנס לבידוד, אז כעת רבים חשים מבודדים מהווי חייהם לפני פרוץ המגפה. במצב כזה אנו פגיעים מאוד לחרדות ולדכאון. 

 

מה הקשר בין פרויקט טובומה וימי קורונה?

פרויקט טובומה הוקם על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש המבקשים לפעול לקידום רווחתם של אנשים החווים מצוקות שונות, אישיות ובין-אישיות, וחשים בדידות. אנו מציעים מענה קבוצתי בתכניות מגוונות, המתאימות לאנשים המעוניינים לחולל שינוי פנימי תוך למידה ושיח במסגרת קבוצתית המותאמת לצרכיהם.

 

בשל ההנחיות החדשות הקבוצות שלנו יפתחו במסגרות וידאו בלבד.

 

מדוע מתפתחת תחושת בדידות? 

בדידות יכולה להתעורר מסיבות מגוונות ובהקשרי חיים שונים. בימי קורונה אנו נדרשים לבנות "מחדש" ומרחוק את המערך החברתי שלנו. החלשות אפשרית של הסביבה חברתית או התנתקות מקשרים חברתיים עלולות להותיר את האדם ללא קהילה תומכת. מצב זה מעורר חוויית בדידות המלווה במחסור בהבנה, בקרבה, באינטימיות ובשייכות.

 

הבדידות היא חוויה סובייקטיבית הפוגעת עמוקות בבריאותם, ברווחתם ובתפקודם של הסובלים ממנה. מצבי בדידות אף עלולים לסכן את חייהם של בני אדם יותר ממחלות רבות אחרות.

 

למי אנחנו מציעים מענה?

פרויקט טובומה מציע מענה למבוגרים החווים חוסר שייכות למארג החברתי המקיף אותם ומרגישים ניכור ונתק מסיבות שונות. הפרויקט מדגיש את הצורך של כל אחת ואחד בביטוי אישי עצמאי ונפרד מהאחר, וכן את הצורך בהשתלבות בחברה תוך יכולת לביטוי חופשי ולהנאה. חיזוק יכולות אלו מאפשר יצירת קשרים ויצירת תחושת ערך ומשמעות.

 

טובומה קשרים מציע סדנאות וקבוצות לעבודה על קשיים בקשרים בין-אישיים. אנו עוסקים בלימוד מיומנויות, שימורן ותרגולן במסגרת קבוצתית המאפשרת להתגבר על הקושי.

 

טובומה הורים מציע קבוצות לאלו החווים בדידות בתפקידם כהורים וכן להורים שילדיהם סובלים מבדידות. אנו פועלים בקבוצות המותאמות לצורכי ההורים ולגיל הילד/ה, ומציעים ליווי ותמיכה מקצועית בסוגיות הנוגעות לקשרים בתוך המשפחה, להתמודדות עם בדידות ולאתגרים שהיא נושאת עמה.

  

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, לחוות שייכות והעצמה בקבוצה המתאימה לכם - ולחולל שינוי פנימי ואמיתי.

 

שלח/י

שדה חובה

תודה על פניתכם!

אנו ניצור עמכם קשר בהקדם

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

האתר  עוצב ונבנה ע"י | קודנט - בנייה ועיצוב אתרים לעסקים

מפת האתר

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך טופס ונחזור אליכם במייל או בכל אחד ערוצי התקשורת שלנו בטלפון ובאינטרנט.

פרויקט טובומה

כתובת: תל אביב 

טלפון: 058-7262357