על הפרויקט

 

פרויקט טובומה הוקם על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש המבקשים לפעול לקידום רווחתם של אנשים החווים מצוקות שונות, אישיות ובין-אישיות, וחשים בדידות. אנו מציעים מענה קבוצתי בתכניות מגוונות, זמניות או קבועות ומתמשכות, שנועד להקל על מצוקות בתחומי הקשרים הבין-אישיים, ההורות והיציאה לעצמאות. תכניות אלו מתאימות לאנשים המעוניינים לחולל שינוי פנימי תוך למידה ושיח במסגרת קבוצתית המותאמת לצרכיהם.

 

מהי בדידות ומדוע היא מתפתחת?

הבדידות היא חוויה סובייקטיבית הקשורה לשינויים תרבותיים בעולם המערבי. לתופעה זו נגזרות בדרגות חומרה שונות, והיא פוגעת עמוקות בבריאותם, ברווחתם ובתפקודם של הסובלים ממנה ושל קרוביהם. מצבי בדידות אף עלולים לסכן את חייהם של בני אדם יותר ממחלות רבות אחרות.

 

בדידות יכולה להתעורר מסיבות מגוונות ובהקשרי חיים שונים. בעוד חלקנו מתקשים ביצירת קשרים בין-אישיים או בשימוש בהם, יש שחשים נבדלים מהסביבה עקב שונות, סטטוס או תכונה, ואחרים חווים בדידות וחוסר שייכות בגלל משבר אישי, פגיעה או התעמרות. אנשים החווים בדידות לעתים מתפקדים חברתית, אך למעשה חשים זרים ומרוחקים מהאחרים. היעדרה של סביבה חברתית או התנתקות מקשרים חברתיים מותירות את האדם ללא קהילה תומכת, ומכאן שחוויית הבדידות, לא משנה מאין הגיעה, מלווה במחסור קשה מנשוא בהבנה, בקרבה, באינטימיות ובשייכות.

 

למי אנחנו מציעים מענה?

פרויקט טובומה מציע מענה למבוגרים החווים חוסר שייכות למארג החברתי המקיף אותם ומרגישים ניכור ונתק מסיבות שונות. הפרויקט מדגיש את הצורך של כל אחת ואחד בביטוי אישי עצמאי ונפרד מהאחר, וכן את הצורך בהשתלבות בחברה תוך יכולת לביטוי חופשי ולהנאה. חיזוק יכולות אלו מאפשר יצירת קשרים ויצירת תחושת ערך ומשמעות.

 

טובומה קשרים מציע סדנאות וקבוצות לעבודה על קשיים בקשרים בין-אישיים, כדוגמת חרדה חברתית, ביישנות וקושי בניהול כעסים. אנו עוסקים בלימוד מיומנויות, שימורן ותרגולן במסגרת קבוצתית המאפשרת להתגבר על הקושי.

 

טובומה הורים מציע קבוצות לאלו החווים בדידות בתפקידם כהורים וכן להורים שילדיהם סובלים מבדידות. אנו פועלים בקבוצות המותאמות לצורכי ההורים ולגיל הילד/ה, ומציעים ליווי ותמיכה מקצועית בסוגיות הנוגעות לקשרים בתוך המשפחה, להתמודדות עם בדידות ולאתגרים שהיא נושאת עמה.

 

טובומה 21+ מציע קבוצות למבוגרים צעירים, עד גיל 35, החווים את עצמם או מאובחנים כבעלי צרכים מיוחדים. אנו מציעים ליווי להשתלבות בחיים הבוגרים עבור מי שחשים בדידות וחוסר שייכות לקהילה בעקבות סיומן של מסגרות ויציאה לעצמאות.

 

טובומה נשים מציע קבוצות שמטרתן העלאת הביטחון, השייכות ותחושת הערך של נשים. אנו מציעים מפגשי העצמה עם נשים מובילות בעולם התעסוקה, סדנאות הגנה עצמית מגוונות, וכן סדרת מפגשי הכרות עם עולם החוק והמשפט בנושא תקיפה מינית. 

 

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, לחוות שייכות והעצמה בקבוצה המתאימה לכם - ולחולל שינוי פנימי ואמיתי.

 

שלח/י

שדה חובה

תודה על פניתכם!

אנו ניצור עמכם קשר בהקדם

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

האתר  עוצב ונבנה ע"י | קודנט - בנייה ועיצוב אתרים לעסקים

מפת האתר

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך טופס ונחזור אליכם במייל או בכל אחד ערוצי התקשורת שלנו בטלפון ובאינטרנט.

פרויקט טובומה

כתובת: תל אביב 

טלפון: 058-7262357